KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Blandteknik 11543279
*
nr 1154 3279
Lennart Gram
(1910-1996), Sverige
Blandteknik, 2 st, Vinterlandskap, ca 33x26
Lennart Gram, svensk målare och tecknare född 1910, död 1996.
Följerätt
Utrop:
1.000 kr
Såld:
600 kr
Sista tid för bud online:
måndag 8 januari 2018
kl 20:14:39
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
2/1 19:31:59
1
500 kr
8/1 10:14:15
2
350 kr
8/1 10:14:15
1
400 kr (Budbetjänt)
8/1 18:59:38
2
450 kr
8/1 18:59:38
1
500 kr (Budbetjänt)
8/1 19:00:15
2
Vinnande bud
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
Lennart Gram
Lennart Gram, svensk målare och tecknare född 1910, död 1996.
Läs mer om Lennart Gram
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller blandteknik landskap landskapsmåleri lennart gram svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige vattenfärg vinterlandskap vintermotiv
-
2040 Blandteknik
2 st, Margareta Sjödin (f. 1942), Sverige. "Natur ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 19:14
-
3029 Blandteknik
Andrzej Bienkowski. Signerad, blandteknik, numrera..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 19:28
-
2071 Blandteknik
Anna Palm de Rosa (1859-1924), Sverige. Signerad, ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 19:55
-
5144 Blandteknik
Asien, bymotiv. Blandteknik, bildmått: 41x28 cm, y..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 18:13
-
2092 Blandteknik
Astrid Nordenstam (f. 1942), Sverige. Signerad, bl..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 18:04
-
7141 Blandteknik
Birgitta Westberg (f. 1941), Sverige. "På okänt va..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 20:40
*
Lennart Gram
Lennart Gram, svensk målare och tecknare född 1910, död 1996.
Läs om budbetjänten
Läs mer om Lennart Gram
nr 1154 3279
Lennart Gram
(1910-1996), Sverige
Blandteknik, 2 st, Vinterlandskap, ca 33x26
Lennart Gram, svensk målare och tecknare född 1910, död 1996.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 1.000 kr |
Såld: | 600 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 8 januari 2018 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
2/1 19:31:59 | 1 | 500 kr |
8/1 10:14:15 | 2 | 350 kr |
8/1 10:14:15 | 1 | 400 kr (Budbetjänt) |
8/1 18:59:38 | 2 | 450 kr |
8/1 18:59:38 | 1 | 500 kr (Budbetjänt) |
8/1 19:00:15 | 2 | Vinnande bud |
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
Lennart Gram
Lennart Gram, svensk mÃ¥lare och tecknare född 1910, död 1996.Läs mer om Lennart Gram
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller blandteknik landskap landskapsmåleri lennart gram svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige vattenfärg vinterlandskap vintermotiv
-
2040 Blandteknik
2 st, Margareta Sjödin (f. 1942), Sverige. "Natur ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 19:14 -
3029 Blandteknik
Andrzej Bienkowski. Signerad, blandteknik, numrera..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 19:28 -
2071 Blandteknik
Anna Palm de Rosa (1859-1924), Sverige. Signerad, ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 19:55
-
5144 Blandteknik
Asien, bymotiv. Blandteknik, bildmått: 41x28 cm, y..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 18:13 -
2092 Blandteknik
Astrid Nordenstam (f. 1942), Sverige. Signerad, bl..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 18:04 -
7141 Blandteknik
Birgitta Westberg (f. 1941), Sverige. "På okänt va..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 20:40